Naše doplňky stravy

Jak by bylo skvělé, kdyby výraz „přírodní“ chránila ochranná známka, takže by toto slovo nemohlo být kýmkoliv zneužito. Prozatím může každý výrobce doplňků stravy uvádět, že nabízí „přírodní“ vitaminy a minerály, ačkoliv pravda je často jiná. Z tohoto důvodu doporučujeme prostudovat důkladně složení každého produktu. Pokud vám některý z uvedených výrazů nebude připomínat nic, co by mohlo vyrůst v přírodě, existuje velmi velká pravděpodobnost, že jde o syntetickou nebo uměle izolovanou ingredienci.

Miligram je jednotka váhy

Množství dané léčivé látky je na obalu přípravku většinou uváděno v miligramech nebo mikrogramech. Toto označení ovšem ukazuje pouze na jedinou skutečnost – jakou má daná látka v daném přípravku hmotnost. Nikoliv však jaké množství látky tělo skutečně vstřebá. Mg je pouze jednotka kvantifikující váhu, ne absorpci! Je tedy důležité kontrolovat nikoliv množství miligramů dané látky, ale v jaké formě je v přípravku obsažena a zda je syntetická nebo celostní (whole food). Tyto vlastnosti skutečně rozhodují o tom, kolik účinné látky tělo fakticky vstřebá. Např. Pozřete-li 1000 mg uměle izolované kyseliny L-askorbové (syntetický vitamin C), neznamená to, že celých těchto 1000 mg tělo absorbuje. Naproti tomu celostní vitamin C (jako je camu camu, amla nebo acerola) obsahují kromě vitaminu C také množství dalších živin, díky kterým nejenom tělo přijme větší množství podávané látky, ale také rozšíří okruh jejího působení. Člověkem uměle izolovaná kyselina L-askorbová obsahuje jedinou látku. Zatímco celostní vitamin C vytvořený přírodou poskytuje stovky živin a prospěšných látek se synergickým účinkem. Celostní whole food forma je tělu vlastní substance, kterou není třeba užívat ve vysokých dávkách.

A nakonec si položte otázku: chci užívat syntetické vitaminy a minerály nebo stojím o celostní alternativu? My v Royal Green vždy volíme přírodní cestu. Pokud je ingredience dostupná v Bio formě, použijeme ji.

Doplňky stravy – vyberte si ten správný!

Olej z mořských řas 

Bio Maca 

Bio Hořčík

Bio Železo Komplex 

Bio Ashwagandha

Bio Zázvor 

Vitamin C Komplex

Vitamin D3 

Bio Serenoa Plazivá 

Bio Vitamin B Komplex 

Bio Kurkuma Komplex

Bio Selen Komplex

Probiotika

Bio Imunita a energie

Multivitamín pro ženy

Multivitamín pro muže

Bio Spirulina

Camu Camu

Doporučujeme

Přírodní kosmetiku: LaveraAlvaPurity VisionRůžovou voduBioEpil

Šetrné barvy na vlasy: Henna plusHairwonder

Přírodní parfémy: Florascent

Eko drogerii: Almawin, Sonett

Bio potraviny: Kokosový olej

Internetový obchod: Organic Time